-----------==========2007.06.01==========----------


Jury VII Powiatowego Przeglądu Materialnej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Ratujmy Naszą Ziemię” postanowiło nagrodzić następujące osoby:

 

    • Nagroda – Agata Kubiak – Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Paweł Goszcz – Świetlica w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Beata Mikołajczyk – Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie

 

    • Nagroda zbiorowa dla Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie

 

    • Nagroda zbiorowa dla świetlicy w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie

 

  • Nagroda dla grupy „Słoneczka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie:

      • Beata Chojnacka

      • Zofia Kaniorska

    • Arek Duszyński

 

      PRACE PRZESTRZENNE:

 

    • Nagroda – Patrycja Tyrańska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Kamila Sowińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Mateusz Zieliński – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozorkowie

 

  • Nagroda – Kamil Łukasiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozorkowie

 

      DOROŚLI:

 

    • Nagroda zbiorowa – Dom Pomocy Społecznej w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Iwona Wołowska – Fundacja „Spełnijmy Nadzieję” w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Anna Dałek – Fundacja „Spełnijmy Nadzieję” w Ozorkowie

 

    • Nagroda – Marzena Tarasiewicz – Fundacja „Spełnijmy Nadzieję” w Ozorkowie

 

  • Nagroda zbiorowa – Fundacja „Spełnijmy Nadzieję” w Ozorkowie

 

 

 

-----------==========2007.06.01==========----------

 

Jury VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Między Ziemią a Niebem” postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

 

    1. PRZEDSZKOLA:

        • I nagroda – Oliwia Cybulska – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

        • I nagroda – Roksana Bartosiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

        • II nagroda – Julia Matusiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

        • II nagroda – Amelka Rusiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

        • III nagroda zbiorowa dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Ozorkowie

        • Wyróżnienie – Angelika Szczepaniak –Przedszkole Miejskie nr 2 w Ozorkowie

      • Wyróżnienie – Praca zbiorowa: Karolina Zdyb i Rafała Stasiak – Przedszkole Miejskie nr 2 w Ozorkowie

 

    1. SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASY I – III):

        • I nagroda – Ola Sobieszek – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

        • I nagroda – Kamila Guszek – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

        • II nagroda – Natalia Flińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

        • II nagroda – Dagmara Barańska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

        • III nagroda – Kamila Bartczak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

        • Nagroda zbiorowa dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie

        • Wyróżnienie – Nelly Pietruszewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

      • Wyróżnienie – Małgorzata Tylke – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

 

    1. SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASY IV-VI):

        • I nagroda – Adrianna Fliszewska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

        • I nagroda – Daria Nolbrzak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

        • II nagroda – Anna Bogusławska – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

        • III nagroda zbiorowa dla Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

      • Wyróżnienie – Kinga Pawłowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

 

    1. GIMNAZJA:

        • I nagroda – Magda Palińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

        • II nagroda – Sandra Nolbrzak – Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie

        • III nagroda – zbiorowa dla Domu Dziecka w Grotnikach

        • Wyróżnienie – Dorota Olejniczak – Gimnazjum w Słowiku

      • Wyróżnienie: Michalina Chmielecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

 

    1. SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

        • I nagroda – Barbara Okrasa – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

        • II nagroda – Katarzyna Jańczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie

      • III nagroda – Aleksandra Stasiak – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zgierzu

 

  1. DOROŚLI:

    • nagroda dla Bartka Koszyki




 

-----------==========2007.04.03==========----------


Dziś odbył się zorganizowany przez nas WOJEWÓDZKI TURNIEJ RECYTATORSKI „Wiersz Prima Aprilisowy” .

      Komisja w składzie:

 

  • p. prof. Aleksander Benczak (przewodniczący),
  • p. Teresa Sobolewska,
  • p. Artur Mikulski,
  • p. Marek Zytek,


Po wysłuchaniu 13 prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody:

GRAND PRIX:

  • Agnieszka Nawrocka – Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu.

 

W KATEGORII RECYTACJI:

  • I nagroda - Anita Warkiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie,
  • I nagroda - Klaudia Fortuniak – IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
  • Wyróżnienia:

    • Ewa Walczak – VIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
    • Natalia Ciepłucha – Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie,
    • Igor Żebrowski – XVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
    • Adrian Dobrzyński – IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
    • Michał Czerw – VIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
    • Dawid Kisiel – Liceum Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

-----------==========2007.04.03==========----------


29 marca podczas rejonowych eliminacji 52 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO w Skierniewicach, dwie nasze uczestniczki - Monika Rzepka oraz Ewelina Rzeźniczak - zakwalifikowały się do wojweódzkiego etapu eliminacji. Serdecznie gratulujemy.

 

 

-----------==========2007.03.15==========----------


Zobacz listę nagrodzonych
Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z listą osób nagrodzonych w II OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU LITERACKIM „Wciąż szukam miejsca gdzie cisza, spokój, beztroskie dni – Ziemia krainą szczęśliwości”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

 

-----------==========2007.03.01==========----------



OBÓZ MŁODZIEŻOWY W CHORWACJI (dla młodzieży od 12 do 18 lat)
APARTAMENTY VRANJICA - BELVEDERE W SEGET K/TROGIRU
25.06.2007 – 06.07.2007 r - 12 dni - 1190 zł
Regulamin

 

 

-----------==========2007.03.01==========----------

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w VII PRZEGLĄDZIE MATERIALNEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „Ratujmy naszą ziemię”
Regulamin

 

-----------==========2007.02.27==========----------


Jesteśmy organizatorem Eliminacji Powiatowych 52 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego , które odbędą się u nas w dniu 13.03.2007 o godz 10.00. Zgłoszenia nadsyłać należy do dnia 05.03.2007 na nasz adres. Regulaminu i kart zgłoszeń szukajcie w swoich szkołach lub placówkach kultury.

 

 

-----------==========2007.02.24==========----------


Zapraszamy wszystkich do udziału w VIII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Między Ziemią a Niebem” .
Regulamin

 

 

 

-----------==========2007.02.23==========----------

 

Podczas VI Przeglądu Małych Form Teatralnych APLI-PAPLI „Koszyczek rozmaitości”

      Komisja w składzie:

 

  • p. Teresa Sobolewska
  • p. Danuta Trzcińska
  • p. Mariola Tylke
  • p. Małgorzata Eljasik
  • p. Waldemar Pietruszewski


po obejrzeniu 19 spektakli teatralnych postanowiła przyznać następujące nagrody:

W KATEGORII PRZEDSZKOLA:

  • I miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 4 w Ozorkowie - „Nasze polskie miasta”,
  • II miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 3 w Ozorkowie - „O Zosi co diabła Borutę przechytrzyła”,
  • III miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Ozorkowie - „Bez nazwy”,
  • wyróżnienie – Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zgierzu - „Lis i bocian”,
  • dla najlepszej aktorki – Weronika Idczak - Miejskie Przedszkole Nr 3 w Ozorkowie.

 

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (klasy I-III):

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ozorkowie - „W zgodzie z przyrodą”,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie - „Bal u Królowej Śniegu”,
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie - „O Zuzannie, co nie chciała być panną”,
  • wyróżnienia:

    • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ozorkowie - „Witajcie w naszej nie – bajce”,
    • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ozorkowie - „Walentino z IIIa”.
  • dla najlepszej aktorki – Kamila Łuczak - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie

 

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (klasy IV-VI):

  • I miejsce – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu - „Smocze gadanie”,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Leśmierzu - „Ballada o zającu szaraku”,
  • III miejsce – Grupa teatralna "Arlekin II" ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ozorkowie - „Wędrówka pędzla i ołówka”,
  • dla najlepszego aktora :

    • Michał Krawczyk - Szkoła Podstawowa w Leśmierzu,
    • Rafał Kowalski - Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu.

 

W KATEGORII GIMNAZJA:

  • I miejsce – Gimnazjum w Solcy Wielkiej - „Puszka Pandory”,
  • II miejsce – Gimnazjum w Leśmierzu - „Państwo doskonałe
  • dla najlepszego aktora – Mateusz Brygier - Gimnazjum w Solcy Wielkiej.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

 

-----------==========2007.02.14==========----------


Dziś odbył się organizowany przez nas Turnieju Poezji Miłosnej.

      Komisja w składzie:

 

  • p. prof. Aleksander Benczak
  • p. Artur Mikulski
  • p. Jacek Wankiewicz
  • p. Marek Zytek
  • p. Teresa Sobolewska
  • p. Jan Mucha
  • p. Waldemar Pietruszewski


po przesłuchaniu 35 recytatorów i śpiewających poezję postanowiła przyznać następujące nagrody:

      W KATEGORII RECYTACJI:

 

    1. I miejsce – Klaudia Stańczyk - Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie
    2. II miejsce – Klaudia Fortuniak - IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    3. II miejsce – Maciej Godyń - IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    4. III miejsce – Aleksandra Danielik - IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    5. III miejsce – Igor Żebrowski – XVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

  1. Wyróżnienia:

    • Magdalena Szymalak – IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    • Michał Czerw – VIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    • Edyta Warkiewicz - Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie
    • Kamil Sobczyk - IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    • Adrian Dobrzyński - IV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
    • Anita Warkiewicz - Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie
    • Marzena Fagas – Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie
    • Aleksandra Kaska – I Liceum Ogólnokształcące w Zgierzu

 

      W KATEGORII POEZJI ŚPIEWANEJ:

 

    1. I miejsce – nie przyznano
    2. II miejsce – Patrycja Gadulska
    3. III miejsce – nie przyznano

 

  1. Wyróżnienia:

    • Anita Warkiewicz - Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie
    • Zespół wokalny ,,Verti’’ - Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie

 

-----------==========2007.02.14==========----------


W dniu 13.02.2007 r., odbyły się organizowane przez nas Eliminacjie Rejonowe Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego „WIERSZE O POLSCE I POLAKACH”.

      Komisja w składzie:

 

  • p. Artur Mikulski
  • p. Jacek Wankiewicz
  • p. Marek Zytek
  • p. Teresa Sobolewska


po przesłuchaniu 28 recytatorów postanowiła zakwalifikować do Eliminacji Wojewódzkich Turnieju Recytatorskiego Wiersze o Polsce i Polakach następujące osoby:

      W KATEGORII RECYTACJI:

 

  1. Edyta Warkiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury im Małego Księcia w Ozorkowie
  2. Anita Warkiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury im Małego Księcia w Ozorkowie
  3. Lidia Pyciarz – Zespół Szkół im. K. I. Gałczyńskiego w Solcy Wielkiej
  4. Agata Biesiada – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie
  5. Karolina Zakrzewska – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie

 

 

-----------==========2007.02.08==========----------


Regulamin
Zapraszamy wszystkich do udziału w VI POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH APLI PAPLI „Koszyczek rozmaitości” , który odbędzie się w dniach 21-23.02.2007 r.

 

 

-----------==========2007.02.01==========----------

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w TURNIEJU RECYTATORSKIM
„Wiersz Prima Aprilisowy”, który odbędzie się 03.04.2007 r. o godz. 10.00
Regulamin

 

-----------==========2007.02.01==========----------


Zapraszamy wszystkich do udziału w TURNIEJU POEZJI MIŁOSNEJ
„Ozorków 2007”, który odbędzie się 14.02.2007 r. o godz. 10.00
Regulamin

 

 

-----------==========2007.01.27==========----------


Zapraszamy wszystkich do udziału w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „Cuda natury”.
Regulamin

 

 

-----------==========2007.01.27==========----------


Zapraszamy wszystkich do udziału w II OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU LITERACKIM
„Wciąż szukam miejsca gdzie cisza, spokój, beztroskie dni – Ziemia krainą szczęśliwości”.
Regulamin

 

 

-----------==========2007.01.07==========----------

 

W okresie ferii zimowych zapraszamy do udziału w 

      :

 

    • zajęciach otwartych zgodnie z tygodniowym planem pracy,

 

    • 30.01.2007r. godz. 1500 imprezie „Szukamy talentów” - najlepszy tancerz (Otwarty Konkurs Tańca. Styl dowolny),

 

    • 31.01.2007r. godz. 1500 imprezie „Szukamy talentów” - najlepszy wokalista ,

 

    • 31.01.2007r. godz. 1000 imprezie „Otwarty Turniej Tenisa Stołowego” ,

 

    • 06.02.2007r. godz. 1500 imprezie „Szukamy talentów” - teatr jednego wiersza ,

 

  • 07.02.2007r. godz. 1500 imprezie „Szukamy talentów” - najlepszy instrumentalista .


NAGRODY JUŻ CZEKAJĄ

 

 

-----------==========2006.11.30==========----------


Już po raz szósty 28 listopada w naszej placówce na Forum Młodzieżowym zorganizowanym pod hasłem „Modelowanie postaw prospołecznych a promocja samorządności lokalnej wśród młodzieży” spotkała się młodzież działająca w samorządach szkolnych szkół i placówek oświatowych powiatu zgierskiego i kutnowskiego wraz ze swymi opiekunami oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Ozorkowa.
W pięciu grupach warsztatowych młodzi samorządowcy oraz ich opiekunowie zastanawiali się nad możliwościami wykorzystania dotychczasowych efektów pracy samorządowej w funkcjonujących aktualnie strukturach samorządu lokalnego.
Określali cechy i rolę lidera - samorządowca, wskazywali na sytuacje pozwalające samorządom uczniowskim występować na terenie szkół w roli mediatora, a ich opiekunowie określali warunki sprzyjające realizacji celów w grupie oraz realizacji samego siebie, a także pokazali cechy pomagające w budowaniu więzi i zaufania, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szkoły.
Młodych samorządowców odwiedzili Starosta Zgierski Jacek Socha, Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński oraz przedstawiciele Rady Powiatu Zgierskiego: Krzysztof Gawroński i Grzegorz Kwiatkowski.
Starosta Zgierski - Jacek Socha zwracając się do zgromadzonej młodzieży powiedział, że cieszy go fakt zainteresowania młodzieży pracą samorządu, ponieważ jest to dobry początek w przygotowaniach do dorosłego funkcjonowania w nowoczesnym demokratycznym społeczeństwie obywatelskim.
Natomiast Pan Krzysztof Gawroński - radny Powiatu Zgierskiego starał się uświadomić młodym ludziom, ze najważniejszym w pracy samorządowej jest umiejętność i konieczność postawienia i uświadomienia sobie celu, do którego dążymy.

 

 

 

-----------==========2006.09.20==========----------

 

Regulamin

07 października odbędzie się Rajd Jesieny „Szlakami pomników przyrody Powiatu Zgierskiego” Wszystkich serdecznie zapraszamy .